Kalkandere MEM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 30 kişi 31st Temmuz 2017, 3:13 pm tarihinde online oldu.
En son konular
» Zümre öğretmenlerle tanışma
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty5th Ekim 2009, 10:03 pm tarafından Admin

» 2009- 2010 Özel Eğitim zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:39 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:36 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Fen Bilgisi zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:31 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Din Kültürü il zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:25 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Beden Eğitimi dersi zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:21 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Müzik dersi il zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:19 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:16 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Matematik il zümresi
2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:06 am tarafından Admin

2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi

2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi Empty 2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi

Mesaj  Admin 3rd Ekim 2009, 11:36 am

RİZE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ İL ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

ÖĞRETİM YILI : 2009-2010
TOPLANTI TARİHİ : 15/09/2009
TOPLANTI TARİHİ : 10:00
TOPLANTI YERİ : Rize Kurtuluş İlköğretim Okulu
TOPLANTI BAŞKANI : İbrahim BAŞTUĞ

TOPLANTI GÜNDEMİ
1. Açılış yoklama
2. 2008-2009 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi
a. ÖSS ve SBS sonuçlarının değerlendirilmesi.
b. Yeni ders programının değerlendirilmesi.
c. 2008-2009 eğitim – öğretim yılında yapılmayan çalışmaların tespiti
3. Önceki yılın zümre kararlarını gözden geçirilmesi.
4. Uygulamada karşılaşılan güçlüklerin değerlendirilmesi.
5. ******çülük konularının işlenmesi.
6. Ünite ve konularda sürenin değerlendirilmesi
7. Sınıfta her seviyede öğrenciye ulaşmada yapılması gerekenler.
8. Ölçme ve değerlendirmede müşterekin sağlanması.
9. Proje ve performans ödevlerinde uygulanacak usul ve esasların değerlendirilmesi.
10. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için gerekli tedbirlerin alınması.
11. Dilek ve temenniler.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ
1. Açılış ve yoklama yapılmıştır.
2. Kurul yazmanı olarak oy birliğiyle Süleyman KORKMAZ seçildi.
3. Bilişim teknolojileri İl Zümre Başkanı olarak oy birliğiyle İbrahim BAŞTUĞ seçildi.
4. Bir önceki yılın İl zümre toplantı tutanakları okundu bu toplantıda alınan kararlar incelendi, uygulanmayan karar olmadığı görüldü.
5. ÖSS ve SBS başarılarının artırılması için bilişim zümresinin yapması gerekenler tartışıldı. Salih YILDIRIM bilişim öğretmenleri olarak ana branş öğretmenlerine gereken teknik desteğin verildiğini belirtti. Diğer branş öğretmenlerinin boş saatlerde BT sınıfını etkin olarak kullanabilmesi için ders planlaması yapıldığını Sadık DOĞRU belirtti.
6. Yakup ÇİMEN Konya da tarih öğretmenleri ile Aylin AKBULUT Rize de din öğretmenleriyle web tabanlı içerik geliştirme kursuna gidilip yazılım geliştirildiğini paylaştı.
7. Yeni müfredat artıları eksileri üzerine tartışıldı. Ensar BERKTAŞ bilişim müfredatında en büyük sorunun ikinci kademe de süre sorununun olduğunu söyledi. Tarık ÇİÇEK ise 7. ve 8. basamak bilişim müfredatının pek uygulanabilir olmadığını belirtti. Emine EKŞİOĞLU ise bu basamakların uygulanabileceği öğrenci profilinin pek olmadığını belirtti. Hacer IRMAK ise basamakların uygulanmasında programlama dersi için yazılımların eksikliğinin diğer bir sıkıntı olduğunu belirtti. İbrahim İSMAİLOĞLU yeni müfredatın 1998 yılından kalma 1.FAZ bilgisayarlarla uygulanmasının çok zor olduğunu sürenin de azlığıyla imkansız hale gelebildiğini paylaştı. Murat HİÇYILMAZ eski müfredatta en azından bilginin olduğunu yeni müfredatta sadece etkinlik olduğunu belirtti.
8. Derya ÇAKIR sene başladıktan sonra gelen öğrenciler açısından kitap sorunu yaşandığını belirtti.
9. Zeynep HATİPOĞLU Dyned çalışmalarında birçok sorun olduğunu belirtti. Bunlardan birincisin Milli Eğitim Bakanlığının internet hattının yavaşlığı olduğunu belirtirken Alper Tunga DELİBAYIR bunun okulun kendi imkanlarıyla en az 2 Mbps internet hizmeti alarak aşılabileceğini belirtti. Songül MURAT ise öğrencilerin kulaklık ve mikrofonları çok hor kullandığından sürekli bozulduğunu öğretmenlerin bunu takip edemediği için Dyned çalışmalarında istenen kaliteye ulaşılamadığını belirtti. İbrahim İSMAİLOĞLU ise 1998 yılından kalma BT sınıflarında bunun uygulanamayacağını belirterek eski BTlerin ne zaman yenileneceğini sordu.
10. Okullara gönderilen ve gönderilmesini planlanan Adobe paket yazılımlarının öğretmenlere nasıl kullanacaklarının anlatıldığı uzaktanegitim.meb.gov.tr adresinin okullarda duyurulması gerektiği belirtildi.
11. ******çülük ile ilgili etkinliklerin kitaplarda olduğu şekilde uygulanması gerektiği belirtildi.
12. Seviyesi sınıftan düşük ve yüksek öğrencileri için ayrı etkinlik yapılması gerektiği Erkan BERBEROĞLU tarafından hatırlatıldı. Melek AYYILDIZ ise bu konuda yapılmış olan uygulamaları paylaştı ve özel seviyeli öğrenciler için planların ayrıca yapılması gerektiğini paylaştı.
13. Bilişim teknolojileri dersinde öğrenci değerlendirilmesi açısından paylaşımda bulunuldu. Zübeyde HUT kitaplarda olan denetim listelerinin kullanıldığını belirtti. Melek AYYILDIZ dijital öğrenci dosyalarının oluşturulması gerektiğini paylaşırken Süleyman KORKMAZ bu dijital öğrenci dosyalarının değerlendirilmesi için belirli kriterler belirlenmesinin gerekliliğini belirtti. Emine EKŞİOĞLU ise değerlendirme sonuçlarına göre birinci olanlara küçük hediyeler alınabileceğini belirtti.
14. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının sağlanmasında her okul idaresi tarafından belirli uygulamalar yapıldığı belirtildi. Süleyman KORKMAZ her gün ilk dersin ilk 20 dakikasının kitap okumaya ayrıldığını belirtirken Derya ÇAKIR ilk 10 dakikanın kitap okumaya ayrıldığını belirtti.
15. Bilişim teknolojileri öğretmenleri arasında gerekli iletişim sağlanarak il düzeyinde ortak hareket edilmesi sağlanacaktır.
16. Süleyman KORKMAZ ve Yakup ÇİMEN bir kampanya dahilinde öğrencilere 4. sınıftan 8.sınıfa kadar kullanmak üzere 1 GBlık flaş disk alınması dileğini paylaştı. İbrahim İSMAİLOĞLU ise eski BT sınıflarının mümkün olduğunca çabuk yenilenmesini ümit ettiğini paylaştı.
17. Zümre başkanı iyi dilek ve temennileri ile toplantıyı kapattı.

ALINAN KARARLAR
1. İletişim ve paylaşım için blog ya da forum kurulması.
2. Dosya ve haber paylaşımları için msn adreslerinin paylaşılması.
3. BT sınıflarının öğrenci imkanına sunulmasının düzenli olarak devamının sağlanması.
4. Okul Web sayfalarının düzenli olarak güncellenmesinin sağlanması.
5. BT sınıflarından en üst seviyede verim alınması için kullanım planlamasını yapılması.
6. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için çalışmalara devam edilmesi.
7. Öğretmenlere uzaktan.egitim.meb.gov.tr adresinden yararlanabileceğinin duyurulması.
8. Her öğrenciye ulaşılabilmesi için özel seviye öğrencileri için planlama yapılması.
9. Öğrencilerin değerlendirilmesinin yapılabilmesi için dijital ürün dosyalarının oluşturulması.

Admin
Admin

http://kalkanderemem.yetkinforum.com